Safari Safari Dünyası.

Safari Browser Nedir ?

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 09 2019
Quixtoid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Rütbesi
 
 Ticaret: 0 (0%)
Mesajlar: 40
Konular: 39
Aldığı Beğeni: 3
Yaptığı Beğeni: 0
 İsim: Yetkili Üye
 Yaş: 34
Uzmanlık: Coder
Nereden: Kocaeli
Üyelik: 27.02.2019
Standart Safari Browser Nedir ?

Safari. Hayatınızda yepyeni sayfalar açmanın en iyi yolu.
Mac’iniz için en iyi tarayıcı, Mac’inizle birlikte gelendir. Safari, diğer tarayıcılara göre daha hızlı ve enerji açısından daha verimli. Kullanışlı araçlar favori sitelerinizi kaydetmenize, bulmanıza ve paylaşmanıza yardımcı oluyor. Yerleşik gizlilik özellikleri sayesinde online aktiviteleriniz sadece size özel kalıyor. Ve Safari, aygıtlarınız arasında geçiş yaparken sorunsuz bir şekilde internette gezinebilmeniz için iCloud ile birlikte çalışıyor.

İnternette gizliliğiniz ve güvenliğiniz koruma altında.
Gizlilik ve güvenlik sadece bir istek değil, bir gereklilik olmalı. İşte bu yüzden, gizliliğinizi korumanıza ve Mac’inizi güvende tutmanıza yardımcı olacak tüm özellikler Safari’de yerleşik olarak bulunuyor.

Akıllı Takip Koruması.
İnternette yeşil bir dağ bisikleti aradığınızı hatırlıyor musunuz? Sonrasında açtığınız her sitede sinir bozucu yeşil dağ bisikleti reklamları görmüştünüz, değil mi? Yapay öğrenme teknolojisi sayesinde Safari, internetteki işlemlerinizi takip eden reklamverenleri ve diğer veri şirketlerini belirleyerek onların arkalarında bıraktıkları siteler arası takip verilerini ortadan kaldırıyor. Böylece internetteki gezinme bilgileriniz sadece size özel kalıyor. Ve şimdi Safari, Beğen ve Paylaş düğmeleri ile yorum amaçlı araç takımları gibi yerleşik içeriklerin izniniz olmadan sizi takip etmesini de önlüyor. İşte beğeni rekoru kıracak bir özellik.

Dijital parmak izi koruması.
Siz internette gezinirken, reklam şirketleri aygıtınızın bazı karakteristik özelliklerini kullanarak “parmak izinizi” oluşturabilir ve sizi izleyebilir. Safari ise, basitleştirilmiş bir sistem profili paylaşarak buna engel oluyor. Bu da veri şirketlerinin kimliğinizi tespit etmesini ve sizi izlemesini zorlaştırıyor.

Özel Dolaşma.
Özel Dolaşma’yı kullandığınızda, Safari ziyaret ettiğiniz sayfaları, arama tarihçenizi veya Otomatik Doldurma bilgilerinizi hatırlamıyor. Dilerseniz, sizi izlemeyen yerleşik arama motoru DuckDuckGo’yu kullanarak da web aramalarınızın gizli kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Web siteleri için koruma alanı.
Koruma Alanı, web sitelerinin yapabileceklerini kısıtlayarak kötü amaçlı kodlara ve zararlı yazılımlara karşı yerleşik koruma sağlıyor. Ve Safari’nin web sayfalarını ayrı işlemlerle çalıştırması sayesinde bir sayfadaki zararlı kod tek bir tarayıcı sekmesiyle sınırlı kalıyor. Böylece, tüm tarayıcıyı çökertemiyor veya verilerinize erişemiyor.

Zararlı sitelerden korunma.
Safari, sizi dolandırıcılık amaçlı internet sitelerinden ve kötü amaçlı yazılımlar barındıran sitelerden korumaya yardımcı oluyor. Hem de siz daha onları ziyaret etmeden. Bir web sitesi şüpheli görünüyorsa, Safari bu sitenin yüklenmesini önlüyor ve sizi uyarıyor.

Daha güvenli parolalar.
Safari, parolalarınızın sağlam ve benzersiz olmasını sağlamak için büyük çaba gösteriyor. Sizin için otomatik olarak güçlü parolalar oluşturup kaydediyor. Parolalarınız bir kere kaydedildikten sonra tüm Apple aygıtlarınızda otomatik olarak çıkıyor. Ayrıca bir kereden fazla kullanılan parolaları Safari tercihlerinde görüp kolayca güncelleyebiliyorsunuz. Güvenlik hiç bu kadar kullanıcı dostu olmamıştı.

Mac’te gezinmenin en hızlı yolu. Windows tarayıcılarından da hızlı.
İnanılmaz hızlı JavaScript motoruyla dünyanın en hızlı masaüstü tarayıcısı olan Safari, aynı Mac üzerinde yapılan tüm karşılaştırmalarda hem Mac hem de PC tarayıcılarını geride bırakıyor.1

ARES-6
Jetstream
MotionMark
Speedometer
Modern ECMAScript 6 söz dizimi kullanıldığında JavaScript performansı1

Safari ve diğer Mac tarayıcıları
3,2 kat
daha hızlı
macOS’ta Safari
2,6 kat
daha hızlı
macOS’ta Chrome
1,0
referans
macOS’ta Firefox
Safari ve Windows 10 tarayıcıları
3,7 kat
daha hızlı
macOS’ta Safari
2,3 kat
daha hızlı
Windows 10’da Chrome
1,0
referans
Windows 10’da Edge
1,0
referans
Windows 10’da Firefox
Gelişmiş web uygulamalarında JavaScript performansı1

Safari ve diğer Mac tarayıcıları
1,4 kat
daha hızlı
macOS’ta Safari
1,0
referans
macOS’ta Chrome
1,0
referans
macOS’ta Firefox
Safari ve Windows 10 tarayıcıları
1,6 kat
daha hızlı
macOS’ta Safari
1,0
referans
Windows 10’da Chrome
1,3 kat
daha hızlı
Windows 10’da Edge
1,0
referans
Windows 10’da Firefox
Animasyonlu içeriklerin görüntü işleme performansı1

Safari ve diğer Mac tarayıcıları
3,3 kat
daha hızlı
macOS’ta Safari
1,8 kat
daha hızlı
macOS’ta Chrome
1,0
referans
macOS’ta Firefox
Safari ve Windows 10 tarayıcıları
3,4 kat
daha hızlı
macOS’ta Safari
1,9 kat
daha hızlı
Windows 10’da Chrome
2,6 kat
daha hızlı
Windows 10’da Edge
1,0
referans
Windows 10’da Firefox
Web uygulaması duyarlılığı1

Safari ve diğer Mac tarayıcıları
1,4 kat
daha hızlı
macOS’ta Safari
1,4 kat
daha hızlı
macOS’ta Chrome
1,0
referans
macOS’ta Firefox
Safari ve Windows 10 tarayıcıları
1,5 kat
daha hızlı
macOS’ta Safari
1,2 kat
daha hızlı
Windows 10’da Chrome
1,0
referans
Windows 10’da Edge
1,0
referans
Windows 10’da Firefox
Daha uzun süre gezinin. Ve izleyin.
Safari özellikle Mac için optimize edildi. Bu nedenle macOS’ta kullanılan diğer tarayıcılardan daha verimli. Ayrıca Safari, en sevdiğiniz yayınların kullandığı format olan HTML5 videolarını uygun olan her yerde oynatabiliyor. Bu sayede diğer tüm tarayıcılara kıyasla internette dört saate kadar daha uzun süre gezinebilir ve iki saate kadar daha uzun süre video izleyebilirsiniz.2

+4 saat

Chrome ve Firefox’a göre gezinme süresi


+2 saat

Chrome ve Firefox’a göre video izleme süresi

Otomatik oynayan videoları durdurun.
Safari, internette gezinirken bir anda karşınıza çıkan sesli videoların otomatik olarak oynatılmasını engelliyor. Videoları görüntülemek istediğinizdeyse, oynat düğmesine tıklamanız yeterli. Sevdiğiniz bir sitedeki videoların her zaman oynatılmasını mı istiyorsunuz? İçeriklerin otomatik olarak oynatılması için Safari’deki site ayarlarını kullanabilirsiniz.

Tüm aygıtlarınızda istediğiniz gibi dolaşın.
Safari yalnızca her Mac’te değil, tüm iOS aygıtlarınızda bulunuyor. Ve hangi aygıtı kullanırsanız kullanın, iCloud sayesinde parolalarınız, yer imleriniz, geçmişiniz, sekmeleriniz ve Okuma Listeniz her zaman güncel kalıyor.

iCloud Anahtarlığı
Yer İmleri
Sekme Görünümü
Okuma Listesi
iCloud Anahtarlığı, kullanıcı adlarınızı, parolalarınızı ve kredi kartı numaralarınızı güvenli bir şekilde saklıyor ve bunları güvenilir aygıtlarınızda güncel tutuyor. Böylece sevdiğiniz web sitelerinde kolayca oturum açabilir ve hızla online alışveriş yapabilirsiniz. Her şey, güçlü 256 bit AES şifreleme ile korunuyor.

Safari’deki Yer İmleri ile, en sevdiğiniz siteler her zaman elinizin altında. Mac’inizde bir web sayfasını yer imlerine ekleyin, iCloud’a bağlı tüm aygıtlarınızda bu sayfa otomatik olarak görünsün.

Sekme görünümüyle, Mac’inizde açtığınız son web siteleri iOS aygıtlarınızdaki Safari’de hazır hale geliyor. Ve bunun tersi de geçerli. Böylece, okumakta olduğunuz web sayfalarını aramanıza gerek kalmadan bir aygıttan diğerine geçebilirsiniz.

Başka zaman okumak istediğiniz web sayfalarını Okuma Listesi’ne kolayca ekleyerek kaydedin. Daha sonra bu sayfaları iCloud’a bağlı herhangi bir aygıtınızda, internete bağlı olmasanız bile görüntüleyebilirsiniz.

En iyi tarayıcı. Bambaşka bir deneyim.

Safari’deki özellikler daha akıllı bir şekilde gezinmenize, bulduklarınızı kolayca yönetmenize ve paylaşmanıza yardımcı oluyor.

Safari sekmeleri. Tercihler’de sekmeler için web sitesi simgelerini etkinleştirin ve açık sayfalarınızı kolayca görün. Sık ziyaret ettiğiniz siteleri işaretleyin. Böylece Safari’yi her açtığınızda sekmelerde onları tekrar görebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sekmedeki sesi doğrudan Akıllı Arama alanından kapatabilirsiniz. Kısacası, nereden geldiğini bulmak zorunda kalmadan müziği durdurmak veya tarayıcınızdan gelen tüm sesleri tek seferde kapatmak için mükemmel bir çözüm.

Sitelere özel ayarlar. Sayfa yakınlaştırma düzeyi, konum hizmetleri ve içerik engelleyicisi gibi ayarları her web sitesi için ayrı ayrı belirleyerek Safari’de gezinme deneyiminizi kişiselleştirin. Böylece her web sitesi tam da istediğiniz gibi görünsün.

Okuyucu. Hep açık. Bu özelliği, Safari Okuyucu’yu destekleyen tüm web makalelerinde otomatik olarak kullanabilirsiniz. Böylece reklamlar olmadan, istemediğiniz sayfalara yönlendirilmeden veya dikkat dağıtıcı herhangi bir şeyle karşılaşmadan tüm içerikleri okuyabilirsiniz. Font boyutunu ve stilini kendiniz belirleyerek, Sepya veya Gece temasını seçerek görünümünüzü özelleştirin.

İnternet videolarını AirPlay ile oynatın. Apple TV ile, masaüstünüzdeki diğer şeyleri göstermeden, bir web sitesindeki videoyu TV’nizde oynatın. Uyumlu online videolarda beliren AirPlay simgesine tıklamanız yeterli. Videonuz anında büyük ekranda.

Resim içinde resim. Safari’deki bir video penceresini masaüstünüze veya tam ekran bir uygulamanın üzerine çekin. Videoyu masaüstünüzün istediğiniz köşesinde oynatın, arkasında kalanları daha çok veya daha az görmek için video penceresini yeniden boyutlandırın. Böylece fotoğraflara göz atarken video izleyebilirsiniz. Ya da mail’lerinize bakarken sevdiğiniz programı izlemeye devam edebilirsiniz.

Safari önerileri. Her Mac’te yerleşik olan Spotlight ile, aradığınız bilgilere asla uzak değilsiniz. Akıllı Arama alanına yazdığınız anda Wikipedia, haber siteleri, Harita, iTunes, film listeleri, uçuş bilgileri, hava durumu, borsa ve spor gibi kaynaklardan Safari önerilerini görebilirsiniz.3

Paylaş menüsü. İnternette karşılaştığınız herhangi bir şeyi Safari’den ayrılmadan paylaşın. Paylaş düğmesine tıklayıp nasıl göndermek istediğinizi seçmeniz yeterli. Mail, Mesajlar veya AirDrop’u kullanın ya da paylaşmak istediğiniz şeyi bir nota ekleyin. İsterseniz Twitter’a veya Facebook’a gönderin, hatta yorum ve konum bilgileri ekleyin.
Alıntı ile Cevapla

Quixtoid Kullanıcının Son 5 Konusu
Thread Forum Last Poster Replies Views Last Post
En yeni forum siteleri Site Tanıtım tech 1 155 13 2019 13:03
Flood Nedir ? Moderatöre Soru Quixtoid 0 148 13 2019 10:58
WhatsApp Nedir ? WhatsApp Quixtoid 0 140 11 2019 17:36
Facebook Nedir ? Facebook Quixtoid 0 81 11 2019 17:34
Instagram Nedir ? İnstagram Quixtoid 0 67 11 2019 17:33

Cevapla

Etiketler
safari browser anlamı ne, safari browser kullanımı, safari browser ne demek, safari browser nedir, safari browser neye denır

« - | - »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are KapalıPowered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
Copyright 2020 - Mehmet ÖZCAN   | Site | Blog | vBulletin Destek | Wordpress Destek 
MehmetOzcan.Org Tüm Hakları Saklıdır.